پوکه معدنی چیست پوکه معدنی، با نام لاتین Mineral Pumice، نتیجه‌ای از فعالیت‌های آتشفشانی است و ساختار بسیار متخلخلی دارد. این سنگ آتشفشانی در مناطق فعال آتشفشانی جهان یافت می‌شود، و کشور ما از لحاظ تشکیل این سنگ و اهمیت اقتصادی آن در جهان جایگاه مهمی دارد. به خصوص در شهرستان قروه و بوستان آباد، معادن بزرگی از این پوکه وجود دارد.

پوکه معدنی چیست

ساختار ماکروی پوکه معدنی بسیار منحصر به فرد است؛ زیرا گازهای درون آن ناگهان از محل موجودیتش خارج شده و سریعاً سرد می‌شوند. به دلیل عدم اتصال کلی منافذ درون پوکه، نفوذپذیری آن کم بوده و عایق حرارتی و صوتی بسیار قوی دارد. پوکه از سنگ‌های آتشفشانی مشابه مانند پرلیت و ابسیدین تشکیل شده است. این معدن به دو دسته پوکه اسیدی و پوکه بازی تقسیم می‌شود؛ که پوکه اسیدی با رنگ سفید مایل به سفید، به ویژه در منطقه بوستان آباد، دارای ترکیبات لیپاریتیک است و یکی از مهم‌ترین منابع مواد اولیه پوکه در ایران محسوب می‌شود. این فلز گرانبها به عنوان ماده اولیه در صنایع مختلف کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد

پوکه معدنی

نحوه به وجود امدن پوکه معدنی

پوکه معدنی

پوکه زمانی تشکیل می شود که یک آتشفشان به شدت خیلی بالا  فوران می کند و ماگما را به هم می زند و آن را کف آلود می کند. اگر به سرعت خنک شود، حباب های کف آلود در ماگما محبوس می شوند و باعث ایجاد پوکه معدنی می شوند.

بر خلاف سایر سنگ های آتشفشانی مانند ورمیکولیت و پرلیت ، پوکه معدنی برای آماده سازی آن برای باغ های شما نیازی به درمان ندارد. از روی زمین برداشته می شود، خرد می شود تا اندازه های کوچکتری تشکیل شود و آماده بسته بندی است.

پوکه معدنی چه کاربردی دارد؟

فکر کنم با خواندن مطلب بالا از پوکه معدنی اطلاعاتی بدست آورید اما این سوال براتون پیش می یاد که کاربرد پوکه معدنی چیست و در کجاها استفاده می شود ؟ باید این طور گفت طبق آمارها  ۷۰ درصد پوکه تولید شده از معادن در شهرستان قروه و بستان آباد درمصالح ساختمانی مثل بتن خام و بلوک سبک بتنی و تیرچه های سبک استفاده می شود و تنها ۳۰ درصد دیگر پوکه استخراج شده در زمینه کشاورزی و گلخانه ای و آرایشی … استفاده می شود.

موارد استفاده از پوکه معدنی

موارد استفاده از پوکه معدنی

پوکه سنگی مهم برای صنایع معدنی صنعتی است که برای:

بتن سبک با پوکه معدنی

پوکه معدنی در صنعت نساجی

پوکه معدنی در صنعت نساجی نقش مهمی ایفا می‌کند. این صنعت، که اکنون بخش بزرگی از صنعت کشورمان را تشکیل می‌دهد، از پوکه برای دو هدف اصلی استفاده می‌کند:

 1. روشن‌کردن رنگ پارچه‌ها: پوکه به عنوان یک عامل طبیعی و کارآمد برای روشن‌کردن رنگ پارچه‌ها به کار می‌رود. این ویژگی از آنجا ناشی می‌شود که پوکه دارای ساختار متخلخلی است که به راحتی رنگ‌ها را جذب و نگه داری می‌کند.
 2. افزودن لطافت به پارچه: در فرآیند آسیاب شلوار جین و سایر پارچه‌ها، پوکه به میزانی از حدود ۰.۵ کیلوگرم برای هر لباس مصرف می‌شود. این مقدار مناسب به منظور بهبود لطافت و بافت پارچه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به کمک پوکه در این صنعت، نه تنها کیفیت و زیبایی محصولات بهبود می‌یابد بلکه از جمله مزایای زیست‌محیطی نیز بهره‌مند می‌شوند.

پوکه معدنی در نساجی

پوکه معدنی در صنعت دارو سازی

پوکه معدنی در صنعت داروسازی، به خصوص در تولید محصولات بهداشتی مانند پولیش دندان و خمیردندان، کاربردهای زیادی دارد. در واقع، این پودر پوکه که به صورت خرد شده است، در ترکیبات خمیر دندان‌ها استفاده می‌شود. این استفاده به منظور پاکسازی عمیق و بهبود بهداشت دهان است.

پوکه با نقش طبیعی و پاک‌کننده‌اش، به عنوان یک افزودنی موثر بهداشت دهانی، در حذف میکروارگانیسم‌ها و لکه‌ها کمک می‌کند. این مواد در بسیاری از محصولات دندان‌پزشکی معروف و متداول به کار می‌رود.

استفاده از پوکه در خمیر دندان‌ها به تمیزی عمیق دندان‌ها و بهبود کیفیت بهداشت دهانی کمک می‌کند. به این ترتیب، پوکه معدنی به عنوان یک عنصر مؤثر در صنعت داروسازی و بهداشتی، به تحسین بخشیدن و بهبود کارایی محصولات مرتبط با دندانپزشکی کمک کرده و به سلامت دهانی افراد ارتقا می‌بخشد.

پوکه معدنی در نساجی

محوطه سازی باغ با پوکه معدنی

استفاده از پوکه معدنی در محوطه‌سازی باغ و فضاهای باز، به دلیل ساختار متخلخل و طیف وسیع رنگی که دارد، بسیار محبوب است. این سنگ با ساختار خود، به‌ویژه در زمینه‌های باغبانی و طراحی فضا، به‌عنوان یک انتخاب متنوع و جذاب ظاهر می‌شود. پودر پوکه که شکل دیگری از این سنگ است، نیز می‌تواند برای پوشش سطوح یا پرکردن فضاها به‌کار رود.

 

در تزیین با سنگ‌های پوکه، رنگهای سفید یا قرمز بسیار متداول هستند. این سنگ‌ها با سایز بزرگ، به‌خصوص در فضاهای باز مانند باغ و تراس، برای پوشش سطوح زمینی که گیاهان در آن می‌رویند، استفاده می‌شوند. انتخاب رنگ متوقف بر سلیقه‌ی افراد است و می‌تواند زیبایی و طراحی هماهنگ با طبیعت و گیاهان را فراهم آورد. این سنگ‌ها با ایجاد فضاهای هماهنگ با طبیعت، جلوه دلپذیری را به فضاهای باز می‌بخشند و با پراکندن آنها در نزدیکی گلدان‌ها و گیاهان، دکوراسیون سبک و دلپذیری ایجاد می‌شود.

پوکه معدنی در محیط حیاط

استفاده از پوکه معدنی در دودکش ها و شومینه

در فصل سرد و طولانی زمستان، همه ما به دنبال خانه‌های گرم و دلپذیر با شومینه هستیم. یک نکته جالب این است که پوکه، یک عایق طبیعی منحصر به فرد است و در سیستم‌های شومینه و دودکش به عنوان یک عایق استفاده می‌شود.

پوکه، که یک ماده دوستدار محیط زیست است، در برابر آتش مقاومت دارد. همچنین، به دلیل ساختار مستحکم خود، دما را در سطح بالا حفظ می‌کند و از افت دما جلوگیری می‌کند. با استفاده از پوکه، ساخت و نصب واحدهای شومینه بسیار آسان می‌شود. از حرارت قدرتمند طبیعت در زمستان با پوکه لذت ببرید.

پوکه معدنی در شومینه

پوکه در شیب بندی :

پوکه، سنگی متخلخل که در آتشفشان‌ها ایجاد می‌شود، به خاطر ساختار حاصل از خنک شدن ناگهانی ماگما، در عملیات شیب بندی زمین استفاده می‌شود. این سنگ سبک با ذرات حبابی و خاکستری، به دلیل ویژگی‌های خاص خود، در ساخت و سازهایی که نیاز به تراز زمین و شیب بندی دقیق دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. پوکه باعث بهبود پایداری و دوام ساختارهای شیب بندی شده و به عنوان یک مصالح ساختمانی موثر در صنعت ساخت و ساز شناخته می‌شود.

 

سه دلیل می توان نام برد که چرا باید از پوکه شیب بندی در سقف و کف استفاده کرد :

 1. وزن بسیار کم که در نتیجه وزن کلی سازه نیز به طرز چشمگیری پایین می آید
 2. مقاومت بسیار بالا
 3. محافظ در برابر خوردگی ، از خوردگی لوله ها جلوگیری می کند .

پوکه معدنی در شیب بندی

برای شیب بندی متناسب با نوع نیاز می توان از انواع پوکه معدنی استفاده کرد شما عزیزان برای اینکه بدانید کدام نوع پوکه برای ساختمان شما مناسب است باید با معمار یا بنای خود مشورت کنید در غیر این صورت می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته و در مورد نوع پوکه و همچنین نحوه خرید و ارسال آن با مهندس میثم معظمی مشورت کنید. و در کوتاهترین زمان پاسخ سوال های خود را دریافت کنید

پوکه معدنی در تولید بتن سبک :

استفاده از پوکه در تولید بتن، یک راه حل موثر برای تولید بتن سبک و مقاوم است. پوکه عدسی به عنوان یک افزودنی در ترکیب بتن استفاده می‌شود، و با توجه به درجه سختی بالای آن، به ملات بتنی قدرتمند و مقاومت بالا می‌بخشد. تحقیقات انجام‌شده نشان می‌دهد که استفاده از پوکه معدنی در تولید بتن ساختمانی به طور چشمگیری می‌تواند به افزایش مقاومت بتن پایه و بهبود کیفیت سازه‌ها منجر شود.

پوکه معدنی در تولید بتن محکم

 

استفاده در سایر صنایع

با عناوینی که در زیر به آن اشاره کردیم به عنوان پوکه نیز استفاده می شود.

۱- لوازم آرایشی
۲- طرح (رنگی، معطر و …)
۳- لوله های پلاستیکی
۴- سونا (به عنوان رطوبت ساز)
۵- جاذب (به عنوان جاذب)

پوکه معدنی در صنایع

انواع پوکه معدنی

پوکه بادامی

پوکه بادامی یک نوع خاص از پوکه است که به عنوان یک ماده حجیم و پوکه‌ای در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. نامگذاری این نوع پوکه به دلیل شباهت شکل و ساختار به بادام است. پوکه بادامی معمولاً در ترکیب با سیمان، یا مواد دیگر به عنوان یک افزودنی در صنایع مختلف مصرف می‌شود. کاربردهای این نوع پوکه شامل:

پوکه نخودی

از آنجا که پوکه نخودی از فوران آتشفشانی حاصل می‌شود و تحت شرایط دما و فشار بالا تشکیل می‌شود، خصوصیات خاصی مانند تخلخل و استحکام این مواد را تعیین می‌کند.

در صنعت ساختمان و بتن‌سازی، استفاده از این نوع پوکه نخودی می‌تواند بهبود در ویژگی‌های مکانیکی بتن، وزن سبک بتن، و خصوصیات عایق‌کاری بتن را به دنبال داشته باشد. همچنین، تخلخل بالا این پوکه می‌تواند در تولید بتن‌های با وزن کم و عایق حرارتی موثر باشد.

از آنجایی که این پوکه دارای ویژگی‌های تخلخل و سبک است، مناسب برای تولید بتن سبک است که می‌تواند وزن سازه‌ها را کاهش دهد. همچنین، استفاده در فعالیت‌های ساختمانی، جاده‌سازی، و حتی به عنوان سنگ تراشی در محوطه‌سازی نشان از کاربردهای وسیع این ماده دارد.

پوکه معدنی نخودی

 

پوکه ساختمانی

پوکه ساختمانی یک ماده ساختمانی است که از فرآیند آتشفشانی برخاسته و به دلیل خصوصیات منحصر به فرد خود در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده به دلیل ویژگی‌هایی نظیر عایق حرارتی فوق‌العاده، عدم قابلیت اشتعال یا احتراق، احترام به محیط زیست در فرآیند تولید، و پوشش‌های مقاوم به باد، در ساخت و ساز، صنایع مختلف، و سایر زمینه‌ها به کار می‌رود. این پوکه به دلیل خواص تخلخل و سبکی‌اش نیز در تولید بتنها و مصالح ساختمانی مختلف به کار می‌رود.

تمام مزایای پوکه ساختمانی در یک نگاه:

پوکه کشاورزی

با مخلوط کردن پوکه با خاک و استفاده از آن در کشاورزی، می‌توانید از آن به عنوان یک نوع کود طبیعی بهره‌مند شوید. این ترکیب به گیاهان و نهال‌ها کمک می‌کند تا بهتر و سریعتر رشد کنند. پوکه، که یک ماده طبیعی از فعالیت آتشفشانی است، به خصوصیات خاک افزوده و تغذیه گیاهان را تسهیل می‌دهد. این روش در نهالستان‌ها و حتی در کشت گیاهان خانگی به عنوان یک ابزار کارآمد در کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این ترتیب، پوکه نه تنها به حرفه‌ایان کشاورزی کمک می‌کند بلکه در محیط خانگی نیز جایگاه خود را پیدا می‌کند.

برای بهبود ویژگی‌های خاک و حمایت از رشد سالم گیاهان، افزودن پوکه کشاورزی معدنی با اندازه‌های ۰ میلی‌متر، ۳ میلی‌متر و ۸ میلی‌متر به خاک خود را به نسبت ۱/۵ توصیه می‌شود. این اقدام از خروج کود و مواد مغذی با آبیاری جلوگیری می‌کند، آن را در خاک حفظ می‌کند و عناصر معدنی و مواد غذایی موجود در کود را در خاک ثبت می‌کند. از جلوگیری از پوسیدگی ریشه، تنظیم pH خاک، افزایش میزان اکسیژن در خاک، جلوگیری از رشد قارچ در ریشه، فراهم کردن تهویه عالی، و مقاومت گیاهان به شرایط آب و هوایی مختلف به دلیل مواد معدنی غنی خود از مزایای اضافه کردن پوکه به خاک است. این مخلوط به خوبی برای گل‌هایی همچون سانسوریا، کاکتوس، و گل شاهپسند برای زهکشی مناسب است.

مشخصات وزن پوکه کشاورزی

پوکه وزن فله
۰-۴/۵ SB تقریباً ۹۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب
    ۰-۴ SB تقریباً ۸۸۰ کیلوگرم بر متر مکعب
  ۰-۱۲ SB تقریباً ۸۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب
    ۴-۸ SB تقریباً ۷۸۰ کیلوگرم بر متر مکعب
  ۸-۱۶ SB تقریباً ۷۸۰ کیلوگرم بر متر مکعب

پوکه معدنی

ویژگی های پوکه معدنی

پوکه معدنی به عنوان یک مصالح ساختمانی طبیعی با خصوصیات ویژه بسیار مورد توجه است. این سنگ، به عنوان بهترین عایق حرارتی شناخته می‌شود. خاصیت جذب و ذخیره گرما این ماده باعث می‌شود که ساختمان‌ها در هوای مطبوع و سالم باقی بمانند. همچنین، پوکه معدنی با دارا بودن طبقه‌بندی ضدآتش، احتراق ناپذیر است و ایمنی ساختمان را افزایش می‌دهد. این ماده به عنوان پایه مناسبی برای گچ‌کاری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از جمله ویژگی‌های برجسته پوکه معدنی، مقاومت در برابر آب و مقاومت در برابر یخ‌زدگی به دلیل اشباع پوکه می‌باشد. با این حال، این ماده حساسیت به رطوبت داشته و ممکن است از طریق ذخیره‌سازی آب درون خود به عنوان یک نقطه ضعف مطرح شود. برای حل این مشکل، اغلب از فرآیند اشباع با مواد اشباع کننده بهره می‌برند. این فرآیند مواد را به طور یکنواخت روی سنگ‌ها اعمال کرده و به علت باریک‌شدن مویرگ‌ها، از جذب مایعات جلوگیری می‌کند.

استفاده از پوکه معدنی به عنوان مصالح ساختمانی به عنوان عایق حرارتی، در برابر آتش، و به عنوان پایه برای گچ‌کاری در ساخت و سازهای عمودی رایج است. این ماده می‌تواند به عنوان یک راه حل سازگار با محیط‌زیست در صنعت ساخت و ساز به معرفی گردد.

 

پوکه پرلت

پرلیت با تخلخل کل بیش از ۹۰ درصد و تخلخل هوادهی حدود ۶۰ درصد هوادهی خاک را فراهم می کند و زهکشی آن را تنظیم می کند. پرلیت باعث افزایش نفوذ و کاهش تبخیر می شود. اقتصاد آبیاری را فراهم می کند

پوکه و پرلت

پوکه معدنی برای گلدان :

 

اگر گل‌های خانگی خود را در گلدان دارید و می‌خواهید آنها همیشه شاداب و سرسبز باقی بمانند، می‌توانید از پوکه معدنی (پومیس) به عنوان یک راهکار مفید استفاده کنید. پوکه باعث می‌شود خاک گلدان همیشه حاوی رطوبت باقی بماند و از خشک شدن زودهنگام گل‌ها جلوگیری کند. همچنین، این ماده می‌تواند به عنوان یک نوع کود برای گل‌ها عمل کند، زیرا اکسیژن را به راحتی به ریشه‌ها انتقال داده و رشد سالم آنها را تضمین می‌کند. از این طریق، با استفاده از پوکه معدنی، می‌توانید به بهترین شکل ممکن از گل‌های خود در گلدان لذت ببرید.

پوکه معدنی قروه

پوکه معدنی قروه به عنوان یک نوع پوکه معدنی مهم و تأثیرگذار در منطقه قروه شهرستان قروه استان کردستان شناخته می‌شود. این پوکه از فرآیند آتشفشانی نشأت می‌گیرد و به علت ویژگی‌های منحصر به فردش، در مصارف متعددی از جمله ساختمان‌سازی، کشاورزی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

پوکه معدنی

معدن‌های پوکه در قروه، در اثر فعالیت‌های آتشفشانی و گدازه‌زایی به وجود آمده‌اند. این پوکه به دلیل خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خود، جذب آب و عایق حرارتی عالی را فراهم می‌کند. بنابراین، در ساختمان‌سازی به عنوان یک مصالح عایق حرارتی ایده‌آل شناخته می‌شود.

مهمترین ویژگی این پوکه معدنی می‌تواند ارتباط تاریخی و فرهنگی آن با منطقه قروه باشد، که از طریق مصارف مختلف در زندگی روزمره و صنعتی جامعه جلوه دارد.

مشخصات پوکه معدنی بام پوکه قروه :

* پوکه قروه ارزان و سبک تر از پوکه سایر مناطق است (دارای وزن حجمی ۵۵۰ الی ۷۵۰کیلو گرم برمتر مکعب) .
* دارای خاصیت عایق صوت و حرارت می باشد .
* خاصیت ضد حشره و ضد موریانه ای دارد  .
* برای شیب بندی ساختمان از پوکه های سایر نقاط بهتر است ( هم سبکتر و هم مقاومتر از پوکه معدنی دیگر مناطق کشور می باشد )

ارسال پوکه به تمامی نقاط کشور

با توجه به ویژگی‌های برتر پوکه قروه و متنوع بودن کاربردهای آن، این پوکه از تمامی شهرها و استان‌های کشور با استقبال بسیاری از مشتریان مواجه شده است.

پوکه قروه به صورت سفارش تلفنی به تمام نقاط ایران ارسال می‌شود، که این امکان را برای هموطنان عزیز سهل‌تر کرده است. در هنگام سفارش، قیمت نهایی از دو بخش تشکیل شده است؛ یک قسمت مربوط به هزینه پوکه به ازای هر مترمکعب و دیگری مرتبط با کرایه بار تا شهر مقصد. میزان کرایه بستگی به شهر مقصد دارد.

پوکه معدنی

برای اطلاع از کرایه بار تا شهر مقصد، می‌توانید با ما تماس بگیرید و نام شهر خود را اعلام کنید. در این صورت، کرایه بار از باربری استعلام شده و به شما اطلاع داده خواهد شد.

ارسال پوکه معدنی قروه در تمام ایام هفته و بدون تعطیلی انجام می‌شود. این خدمات شامل بارگیری و ارسال پوکه به نقاط مختلف کشور می‌شود و به دلیل فعالیت‌های فصلی، تعطیلی ندارد.

 

تصاویر پوکه معدنی

تصاویر پوکه معدنی

تصاویر پوکه معدنی

قیمت پوکه معدنی

بهترین نوع پوکه معدنی در ایران پوکه شرکت بام پوکه  است که از سال ۱۳۶۵ معدن ایشون شروع به کار کرده است و ۸۰ درصد پوکه کشور از شرکت ایشون تامین می شود. برای اطلاع از قیمت و خرید و مشاوره می توانید با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید در شبانه روز

هموطنان گرامی برای خرید پوکه و یا جهت مشاوره می توانید با شماره زیر تماس بگیرید :

۰۹۱۸۵۳۱۴۴۸۱    مهندس میثم معظمی

سوالات شما عزیزان در مورد پوکه معدنی

آیا در صورت خرید عمده شامل تخفیف می شود

بله صد در صد در صورت خرید عمده و مداوم ۳۰ درصد شامل تخفیف خواهد بود.

زمان تحویل پوکه معدنی بعد خرید چقدر طول می کشد؟

زمان تحویل را دقیق نمی توان گفت چون مسافت شهر ها باهم فرق دارند ولی حداکثر به دور ترین شهر ها ۳ روز طول می کشد.

آیا امکان تأمین پوکه به موقع برای پروژه مورد نظر وجود دارد؟

بله صددرصد هدف ما اینه به موقع به دست شما برسد تا شما هم از ما راضی باشید.
پوکه ای برای ما بعد خرید می فرستید از کجا تامین می شود

پوکه ارسالی از معادن ما در شهرستان قروه برای شما عزیزان ارسال می شود

قیمت هر کیلو پوکه معدنی چقدر است ؟

پوکه معدنی قروه چون تنوع زیادی دارد و هر کدام قیمت متفاوتی دارد به همین دلیل شما می توانید برای اطلاع از قیمت هر کدام با شماره  ۰۹۱۸۵۳۱۴۴۸تماس بگیرید.

اصلی ترین خاصیت پوکه معدنی چیست؟

این محصول به دلیل خواص و ویژگی های زیادی که دارد می توان گفت در تمامی زمینه ها کاربرد دارد از کشاورزی گرفته تا داروسازی و ساختمان سازی ولی اصلی ترین خاصیت پوکه معدنی سبک بودن آن است که باعث شده این طلای آتشفشانی طرفداران زیادی پیدا کند.

منبع: https://pkenab.ir/product/pumice

16 پاسخ

  1. سلام به شما . در اصل چیزی به عنوان اینکه حتما باید از پوکه معدنی در شیب بندی استفاده بشه نداریم . ولی خب وقتی که شما می تونید با استفاده از پوکه وزن سقف رو کم کنید ، چرا استفاده نکنید؟!

 1. با سلام خدمت شما دوست گرامی
  در انتهای همین نوشته زیر تیتر انواع پوکه معدنی بام پوکه ، پوکه های مختلف رو نام بردیم که نام هر پوکه لینک شده به صفحه ای که ما اختصاصی برای اون نوع پوکه معدنی نوشتیم . با کلیک کردن بر روی نام پوکه مورد نظر به صفحه مربوطه وارد می شید که شامل تعریف نوع پوکه و موارد استفادش هست . موفق باشید

 2. بعد تماس شما و ثبت سفارش ، در کمترین زمان پوکه معدنی از معدن بارگیری میشه و بعد از دریافت بارنامه به سمت مقصد روانه خواهد شد .

 3. سلام خدمت شما دوست عزیز. لطفا با شماره ۰۹۱۸۵۳۱۴۴۸۱ تماس بگیرید . به تمامی سوالاتتون پاسخ میدن.

 4. سلام
  شما می توانید با شماره ۰۹۱۸۵۳۱۴۴۸۱ با کارشناسان ما در تماس باشید.

 5. سلام از کجا می شود تهیه کرد و چند روزه به دستمون می رسد

 6. سلام و خسته نباشید خدمت شما. می‌خواستم بدونم که آیا این سنگ همون سنگ lava rock هست که در گلدان‌ها و آکواریوم‌ها استفاده می‌شه؟ اگر آره آیا در حجم کم (نهایتا تا ۳۰ کیلوگرم) هم فروش دارید؟
  ممنون.

 7. سلام آیا شما پوکه سفید هم دارین و ارسال می کنین به شیراز

 8. سلام آیا پوکه معدنی را می توان در زیر ساخت پایه هایی که برای نصب تلویزیون شهری استفاده می کنیم استفاده کرد؟

 9. سلام قیمت پوکه معدنی امروز چند ایا شما پوکه سفید تبریز هم دارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *