پوکه معدنی یزد

پوکه معدنی یزد برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد . یکی از مصارف عمده آن استفاده در سختمان است . در ساختمان سازی برای اینکه از وزن ساختمان کم کنند از پوکه استفاده می شود . مورد استفاده آن نیز استفاده در شیب بندی و کفپوشی است .

تامین پوکه معدنی

پوکه معدنی یزد نیز مانند پوکه مورد نیاز سایر مناطق کشور از شهرستان قروه تامیین می شود . این سنگ معدنی به دلیل سبکی بالا و درجه سختی زیاد بسیار با کیفیت است .

lazy placeholder پوکه معدنی یزد

پوکه معدنی یزد

پوکه معدنی قروه با تخلخل بالایی که دارد بهترین گزینه برای ساخت سد آبی است . پوکه با تخلخل بالا برای این در ساخت سد مورد استفاده قرار می گیرد که در برابر فشار مقاوم تر است .

همچنین خاصیت آنتی باکتریال بودن ، آب پشت سد را تمییز نگه می دارد . بدین معنی که از رشد مواد آلوده کننده آب جلوگیری می کند .

در استان یزد به دلیل دارا بودن آب و هوای گرم و خشک در ساخت خانه ها و به طور کلی ساختمان ها باید از پوکه استفاده کرد . دلیل این کار هم این است که یکی دیگر از خاصیت های پوکه عایق بودن آن در برابر دماست . با استفاده از آن دمای داخل ساختمان با برخورد به اینم عایق هدر نمی رود .

برای اینکه ساختمان کامل شده از سبکی حداکثری برخوردار باشد باید در مواردی مانند شیب بندی ها و پر کردن کف ها از پوکه معدنی استفاده کرد . همانطور که قبلا گفتیم استفاده از مصالح مشابه مانند خاک یا ماسه در گذشته در این موارد رواج داشته ولی امروز نه .

در گذشته از مصالحی مانند خاک برای کفپوشی استفاده می شد . ولی این مورد تنها در ساختماتن هایی که نهایتا ۲ طبقه هستند جوابگو است . در ساختمان های بلند تر این مورد به هیج وجه استفاده نمی شود چون باعث سنگینی بیش از حد سازه خواهد شد .

در حال حاضر استفاده از پوکه معدنی به صورتی رواج یافته که حتی در ساخت خانه های ویلایی نیز از آن استفاده می شود . چون هرچه ساختمان سبکتر باشد بهتر است . سبکی سازه در ساختمان در مهندسی ضد زلزله بسیار مهم است .

هموطنان یزدی می توانند برای خرید پوکه معدنی قروه  با شماره ۰۹۱۸۵۳۱۴۴۸۱ تماس بگیرند . ارسال پوکه در تمامی روزهای هفته انجام خواهد شد .

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09185314481
Call Now Button