پوکه معدنی و زلزله

پوکه معدنی و زلزله ؟ در وحله اول وقتی که تیتر این نوشته را می خوانید شاید این سوال برای شما پیش بیاید که این دو چه ربطی به هم دارند؟ در ادامه مطلب توضیح می دهیم که پوکه معدنی چه ارتباطی با زلزله دارد ؟

زلزله چیست ؟

زلزله ( زمین لرزه ) همان لرزش و یا حرکت پوسته زمین است . زمانی که دو لایه زمین روی یکدیگر می لغزد زمین لرزه به وجود می آید . کشور ما یک کشور زلزله خیز محسوب می شود و هر ساله شاهد زلزله در نقاط مختلف کشور هستیم .

lazy placeholder پوکه معدنی و زلزله

همانطور که اشاره کردیم ایران کشوری زلزله خیز است . به همین دلیل بر ما واجب می شود که در ساخت سازه ها اعم از مسکونی ، تجاری و … اصول ساختمان سازی نوین را رعایت کنیم . در کشور ما باید تمامی ساختمان ها با قواعد و اصول ضد زلزله بودن ساخته شوند .

کاربرد پوکه معدنی در ساخت ساختمان های ضد زلزله

یکی از اصول ساخت ساختمان ضد زلزله این است که باید ساختمان را سبک ساخت . سبک سازی ساختمان یکی از اصولی است که با علم روز در ساخت سازه باید اجرا شود . در ساختمان سازی مراحلی وجود دارد که در آن باید کف ها پر شوند و بعضی از سطوح شیب بندی شوند .

برای اینکار می توان از ماسه ، خاک و پوکه معدنی استفاده کرد . اگر از خاک و ماسه استفاده شود وزن ساختمان بسیار بالا می رود . بالا رفتن وزن سازه بسیار خطرناک است به صورتی که اگر زمین لرزه اتفاق بیافتد ، ساختمان های سنگین بسیار آسیب پذیر هستند .

lazy placeholder پوکه معدنی و زلزله

چرا باید از پوکه معدنی استفاده کنیم

  1. در شیب بندی سطوح و پشت بام در صورتی که از پوکه معدنی استفاده شود ، در مقایسه با خاک یا ماسه وزن سازه به طور چشمگیری پاییین می آید .
  2. شیب بندی ساختمان با پوکه معدنی بسیار ساده و راحت انجام می شود .
  3. در صورت استفاده از پوکه در شیب بندی و پر کردن کف ، با توجه به اینکه پوکه دارای مقاومت بالایی است مقاومت ساختمان نیز بالا می رود .
  4. استفاده از بلوک سیمانی در ساختمان نیز باعث می شود که وزن سازه پایین بیاید . همانطور که میدانید بلوک سیمانی نیز با پوکه معدنی ساخته می شود که هم وزن سبکی دارد و هم دارای مقاومت بالایی است .
  5. همچنین اگر در ساخت سازه اگر از بتن هایی که با پوکه معدنی ساخته می شود استفاده کرد ، هم وزن سازه پایین می رود و هم این نوع سیمان و بتن از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است .
  6. همچنین در ساخت ساختمان نیز می توان از دیوارهای آماده که در ساخت آن از پوکه معدنی استفاده می شود که به آن دیوار هبلکس می گویند ، استفاده کرد .

پوکه معدنی و زلزله

با توجه به آنچه که گفته شد ، استفاده از پوکه معدنی در ساخت ساختمان مخصوصا در مناطق زلزله خیز بسیار مهم است . استفاده از پوکه و محصولاتی که در ساخت آنها از پوکه معدنی استفاده استفاده می شود در ساختمان سازی باعث می شود که وزن مرده ساختمان به صورت کاملا محسوس پایین بیاید .

علاوه بر سبکی ، یکی دیگر از مزایای استفاده از پوکه باعث بلاتر رفتن مقاومت ساختمان می شود . در نتیجه سازه ساخته شده در برابر بلایای طبیعی مخصوصا زلزله بسیار مقاوم خواهد بود .

بام پوکه

بام پوکه با داشتن چندین سال سابقه در زمینه تامین ، فروش و ارسال پوکه معدنی به سراسر ایران عزیز در خدمت هموطنان محترم هستیم . با مدیریت میثم معظمی

ارسال انواع پوکه معدنی به مناطق مختلف کشور در اسرع وقت و کوتاهترین زمان ممکن .

جهت سفارش پوکه معدنی و یا استعلام قیمت می توانی با شماره های زیر در تماس باشید . عزیزانی که نیاز به مشاوره دارند نیز میتوانند با این شماره ها تماس بگیرند . به تمامی سوالات شما به صورت کامل پاسخ داده خواهد شد.

۰۹۳۶۸۳۷۷۰۸۸ – ۰۹۱۸۵۳۱۴۴۸۱

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09185314481
Call Now Button