پوکه معدنی که به آن سنگ پوکه نیز می گویند از از مصالح ساختمانی است که برای سبک سازی ساختمان از آن استفاده می شود . با گذشت سالها و افزایش جمعیت نوع ساخت خانه ها و ساختمان ها نیز تغییر یافت . نیاز به ساختمان های چند طبقه بیشتر احساس شد .

در ساختمان های با طبقات بالا یکی از مواردی که باید به شدت مورد توجه قرار گیرد وزنی است که طبقات ایجاد می کنند . به همین دلیل در طی سالهای گذشته برای سبک سازی ساختمان از پوکه معدنی استفاده می شود .

برای اینکار در زمان شیب بندی پشت بام و پر کردن و هم سطح کردن طبقات پوکه ریزی انجام می شود .

پوکه معدنی لرستان

استان لرستان طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ دارای ۱٬۷۶۰٬۶۴۹ جمعیت است . این تعداد جمعیت نیاز روز افزون مناطق شهری به ساخت ساختمان های با طبقات بالا را نشان می دهد . با گذشت بیشتر زمان جمعیت نیز رشد چشم گیری خواهد داشت . بنابراین خانه های چند طبقه بهترین گزینه برای سرپناه این تعداد از جمعیت است .

پوکه معدنی لرستان

نیز برای این امر مورد استفاده قرار می گیرد . البته موارد استفاده پوکه معدنی به ساختمان سازی ختم نمی شود . از دیگر کاربردهای پوکه استفاده از آن در کشاورزی است . در کشاورزی و کلا در پرورش گل و گیاه ، پوکه معدنی را با خاک مخلوط می کنند .

پوکه معدنی در لرستان

با این کار مواد معدنی پوکه وارد خاک شده و از آن به گیاه منتقل می شود . یکی دیگر از فایده های ترکیب پوکه با خاک افزایش اکسیژن رسانی به گیاه است . با این کار رشد گیاه افزایش یافته و شادابی بیشتری خواهد داشت . گلخانه ها یکی از مشتریان پروپاقرص پوکه معدنی قروه هستند .

پوکه معدنی لرستان

 

پوکه معدنی لرستان : از دیگر کاربردهای پوکه معدنی استفاده از آن در آکواریوم است . به این صورت که می توان برای تزئین داخل آکواریوم از انواع پوکه استفاده کرد . مثلا برای ایجاد صخره های با ظاهر طبیعی می توان از پوکه آبنما که اندازه بزرگتری نسبت به دیگر انواع پوکه دارد استفاده کرد .

و یا از پوکه ماسه ای برای پوشاندن کف آکواریوم استفاده کرد . به غیر از جلوه ظاهری که پوکه معدنی به آکواریوم می دهد ؛ می توان از آن در فیلتر آب استفاده کرد . در این مورد پوکه بهترین مکان را برای رشد باکتری های مفید در آب فراهم می کند .

یکی دیگر از کاربردهای پوکه معدنی لرستان استفاده در نساجی است . در نساجی برای سنگشور کردن پارچه هنگام شست و شو از پوکه استفاده می شود . این کار باعث بالا رفتن کیفیت پارچه شده و ارزش مادی آن را نیز بالا می برد .

لرستان زیستگاه گیاهان بروملیادها و ساکولنت ها

تو شهر لرستان گلخانه های زیادی است به همین دلیل بیشتر این گلخانه ها گیاهان بروملیاد و ساکولنت تولید میکنند و برای بستر این گیاهان از پوکه معدنی استفاده میشود.

پوکه معدنی  یک مکمل عالی برای مراقبت از گیاهان و به ویژه برای بستر بروملیادها و ساکولنت ها است.

ثروتی از مواد معدنی که سنگ پوکه دارای آن است (بیش از ده ها) برای مراقبت از خاک و زندگی گیاهی. بسیاری از اوقات سنگ های دیگری مانند پرلیت یا پیت ماس ​​را پیدا می کنید، اما پوکه دارای مزایایی است. سنگ پا یک رطوبت گیر بسیار موثر است و به دلیل متخلخل بودن ریشه ها بسیار هوادهی می شوند.

یکی از آنها این است که در طول زمان بدون تجزیه ماندگار می شود، بنابراین مراقبت از گیاهان را به خطر نمی اندازد. این ماده دارای ظرفیت فیلترینگ بسیار زیادی است که هم به جذب اکسیژن در گیاه، به ویژه ریشه های آن و هم از حذف CO2 کمک می کند.

✅فواید پوکه معدنی بر روی گیاهان

 

✅ طرز تهیه بستر برای ساکولنت ها یا بروملیادها

طرز تهیه بستر برای ساکولنت ها یا بروملیادهادر لرستان

مخلوط‌های رایج کاکتوس و ساکولنت حاوی پیت هستند که پس از خشک شدن، مرطوب کردن آن دشوار است. سایر مخلوط های تجاری دارای مقدار زیادی ارگانیک هستند که اثر معکوس ایجاد می کند، یعنی حفظ رطوبت بیش از حد. تولید می کند؟ گیاه پوسیده می شود.

بستر خانگی و عالی به شرح زیر است، فقط باید این مخلوط را درست کنید: (۱ قسمت سنگ پا + ۱ قسمت الیاف نارگیل + ۲ قسمت خاک گلدان)

۱ قسمت سنگ پوکه آسیاب شده.

اونی که خریدم بهترین چیزیه که پیدا کردم به یاد داشته باشید که قبل از پرتاب آن باید آن را بشویید تا رنگ طبیعی خود را داشته باشد و گرد و غبار را از بین ببرید.

هموطنان عزیز لرستانی می توانند برای انجام سفارش خود با شماره های ما در تماس باشند . سفارش شما در کوتاهترین زمان ارسال خواهد شد . عزیزان توجه داشته باشند که ارسال پوکه معدنی قروه در هفت روز هفته و بدون تعطیلی انجام می شود . از نظر حجم پوکه درخواستی نیز محدودیتی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *