پوکه معدنی : شیب بندی حیاط

شیب بندی حیاط با پوکه معدنی

شیب بندی حیاط یکی از موضوعاتی است که درست اجرا شدن آن نمای کلی خانه را نیز بهبود می بخشد . متاسفانه در بعضی موارد کسانی که اطلاعات و مهارت چندانی در زمینه شیب بندی حیاط ندارند اقدام به کار کرده و به صورت غیر اصولی کار شیب بندی را انجام می دهند . در نهایت کار را خراب می کنند به طوری که با نگاه کردن به کف حیاط به راحتی می توان موج های بسیار و نازیبای کف حیاط را دید که صحنه جالبی نیست .
در ادامه شمات عزیزان را با روش صحیح شیب بندی حیاط و همچنین مصالح مورد استفاه را معرفی می کنیم .

شیب بندی حیاط

همانطور که متوجه شده اید هنگام بارندگی و یا وقتی که آب در حیاط می پاشید ( نپاشید آب کمه 🙂 آب به طرف لوله فاضلاب حرکت می کند . این حرکت آب با استفاده از شیب بندی صحیح در حیاط ایجاد می شود . این شیب بندی قوانینی دارد که کسانی که می خواهند شیب بندی حیاط را انجام دهند باید این قوانین را بدانند در غیر این صورت مهمترین قسمت ساخت حیاط یعنی شیب بندی را نمی توانند درست انجام دهند .

lazy placeholder پوکه معدنی : شیب بندی حیاط

مراحل شیب بندی حیاط

برای شیب بندی حیاط ابتدا باید کف حیاط را با پوکه معدنی ، خاک یا ماسه پر کرد . که البته استفاده پوکه معدنی بهترین پیشنهاد است .

۱- باید کف حیاط از پوکه معدنی پر شده و سطح آن هم سطح و یک نواخت شود .
۲- با استفاده ار کرم بندی و شمشه باید شیب مناسب تا لوله فاضلاب را پیدا کرده و کرم بندی نمود .
۳- این شیب باید از تمام جهات و از پای دیوار به سمت لوله فاضلاب باشد .
۴- یک لایه ملات بر روی پوکه معدنی کشیده می شود که بادی متناسب با شیب ایجاد شده باشد و شیب بندی را خراب نکند .
۵- موزایک یا سنگ را در کف حیات و روی ملات قرار می دهیم .
۶- قرار دادن سنگ فرش باید به گونه ای باشد که سنگ فرشهای پایانی از جایی از حیاط پایان یابد که بعد از پایان کار از روی موزاییک یا سنگ فرش عبور نشود .
۷- بعد از اتمام موزاییک کاری کار شیب بندی تمام شده و تا چند روز ( حدودا ۳ روز ) باید روی موزاییک ها آب پاشید تا ملات آن به خوبی سفت شود .

چرا باید از پوکه معدنی در شیب بندی استفاده کرد ؟

در شیب بندی حیاط همانطور که گفته شده باید برای رسیدن به ارتفاع مطلوب کف حیاط را با پوکه معدنی یا خاک یا ماسه پر کرد . حالا در پاسخ به سوال بالا باید گفت که بعد از پر کردن کف حیاط با ماسه و یا خاک بعد از مدتی کف حیاط نشست می کند و شیب بندی حیاط را خراب می کند .

اما پوکه معدنی با توجه به اینکه عمر بسیار بالایی دارد ( بیش از ۱۰۰ سال ) و اینکه بسیار مقاوم و محکم است ، نشست نمی کند و در نتیجه شیب بندی حیاط سال های سال بدون تغییر و خرابی می ماند.

پوکه معدنی قروه

پوکه معدنی قروه با توجه به اینکه سبکترین نوع پوکه معدنی در کشور است و اینکه مقاومت و سختی بسیار بالایی دارد ، بهترین پوکه معدنی در سطح کشور می باشد . پوکه قروه در هر متر مکعب بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم از پوکه سایر مناطق سبکتر است .

lazy placeholder پوکه معدنی : شیب بندی حیاط

بام پوکه با مدیریت میثم معظمی با چندین سال سابقه افتخار دارد با عرضه پوکه معدنی قروه در خدمت شما هموطنان گرامی می باشد . ارسال پوکه معدنی به تمامی مناطق کشور از معادن پوکه ما صورت می گیرد و در سریع ترین زمان بارگیری و به سمت مقصد روانه خواهد شد.

جهت سفارش پوکه معدنی با شماره ۰۹۱۸۵۳۱۴۴۸۱ تماس بگیرید .

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

 1. naser گفت:

  یعنی استفاده از ماسه و خاک مشکل داره

  • میثم معظمی گفت:

   سلام
   در مقاله خدمتتون عرض کردیم که برای پر کردن کف حیاط از ماسه و خاک هم استفاده می شه ، منتها باید درست کوبیده و سفت بشه تا بعدها نشست نکنه و در نتیجه کف سنگ فرش شده رو خراب نکنه . از طرفی اگرهم ماسه یا خاک ریخته شده روی کف بخوبی سفت هم شده باشن باز هم ممکنه نشست کنن. ولی نست کردن در مورد پوکه معدنی صدق نمی کنه ، پس چه بهتر که برای کف سازی شیب بندی حیاط از پوکه معدنی استفاده کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09185314481
Call Now Button