پوکه معدنی در ایران پوکه یک سنگ آتشفشانی است که از شیشه های سنگی خشن کاملاً تاول شکل تشکیل شده است. به طور کلی رنگ روشن دارد. این ماده هنگامی ایجاد می شود که ماگمای مایع اشباع شده از گاز مانند یک نوشیدنی گازدار فوران کرده و به سرعت خنک شود .به طوری که کف حاصل از آن به یک لیوان پر از حباب های گاز جامد می شود. پوکه های گدازه های غنی از سیلیس سفید هستند ، آنهایی که از گدازه های دارای محتوای سیلیس متوسط ​​می باشند اغلب زرد یا قهوه ای و نادرتر سیلیکا هستند که سیاه باشد. حفره های موجود در کف ، بسته به جریان گدازه جامد کننده ، می توانند گرد ، کشیده یا لوله ای باشند. مواد شیشه ای که آن را تشکیل می دهد می تواند به صورت نخ ، الیاف یا پارتیشن های نازک بین حفره ها باشد. >اگرچه پوکه به طور عمده از شیشه تشکیل شده است ، بلورهای کوچکی از مواد معدنی مختلف وجود دارد. پوکه به دلیل داشتن منافذ متعدد پر از هوا ، از چگالی کمی برخوردار است. به همین دلیل می تواند به راحتی در آب شناور شود. برای آشنایی بشتر با پوکه معدنی توانید مقاله پوکه معدنی چیست را بخوانید و با کاربردها و مزایای آن اشنا بشوید

پوکه معدنی در ایران

پوکه معدنی در ایران

پوکه معدنی در ایران را می‌توان بطور عمده  و خرده در شهرهای دارای معدن پوکه پیدا کرد. اما در سرتاسر کشور در دامنه‌های قله آتشفشانی و مناطق معدن خیز، پوکه معدنی به میزان نسبتا بسیار زیاد موجود است. سبلان، سهند و مناطقی از قروه ، ساوه تا شهر بابک و کرمان در حال حاضر معادن پوکه در این شهر ها  بهره‌برداری می شود.

پوکه معدنی شهرستان مشگین شهر

این پوکه معدنی  درشهرستان مشکین شهر  واقع شده است . این رقم از پوکه، در دامنه‌های قله سبلان، از معادن  استخراج شده و به تولید می‎ رسد.

پوکه به دلیل ریزدانه بودن و داشتن پودری پوزولانی از ویژگی منحصر به فردی برخوردار است. در پروسه تولید به هیچ عنوان دستگاه‌های خرد کن مورد نیاز نیست. تنها با جداسازی دانه‌های با مش‌های مختلف از هم جدا می شوند.

پوکه معدنی قروه همدان

پوکه معدنی در  همدان

پوکه شهرستان قروه از نوع اسکوریا است. کاربرد آن تقریبا شبیه به پومیس است. مطمئنا مزایایی نسبت به پومیس دارد.به منظور کف سازی  ساختمان و شیب بندی سقف ، در ایران طرفداران زیادی را دارد. اما رنگ تیره آن مانعی برای استفاده در سازه‌های سبک تزیینی مثل دیوارهای پیش ساخته و … است.مخصوصا مصالحی که نیاز دارند از رنگ طبیعی و روشن آن در تولید بهره ببرند، رنگ سیاه و تیره پوکه معدنی قروه مانعی برای استفاده از آن می‌شود. اما در فواره‌های تزیینی تیره رنگ کاربرد اسکوریا فراوان است.در معادن پوکه معدنی قروه معمولا سنگ پوکه‌ها، از کلوخه‌های بزرگ تشکیل شده است. به همین دلیل از دستگاه خردکن برخلاف پامیس استفاده می‌شود.

پوکه معدنی تهران

فروش پوکه معدنی  در تهران به چه شکل است؟ در تهران انبارهای مختلفی از پوکه معدنی موجود است. این انبارها ماده معدنی خود را از معادن پوکه سراسر ایران تامین می‌کنند.قیمت پوکه معدنی در ایران در تهران مانند دیگر شهرستان‌ها بر مبنای هزینه حمل و نگهداری بار در انواع سایز پوکه معدنی محاسبه می‌شود. قیمت پوکه توسط شرکت بام پوکه بدین قرار است. قیمت شرکت بام پوکه ، طبق بعد مسافت و کرایه حمل حساب می شود. مشتریان و خریداران پوکه  در صورت تقاضای خرید عمده پودری  از تخفیف و آفرهای ویژه بخش فروش برخوردار خواهند شد.

پوکه معدنی در تهران

پوکه معدنی کردستان

معادن کردستان، یکی از مناطق پررنگ در حوزه معدن اسکوریا در ایران است. هدف از ارائه این بخش معرفی پوکه معدنی در استان کردستان است. استان کردستان در غرب کشور، واقع شده است و مرکز آن سنندج می‌باشد. این استان که در دامنه‌ها و دشت‌های پراکنده سلسله جبال زاگرس میانی قرار گرفته‌ است، از شمال به استان آذربایجان غربی و زنجان و از جنوب به کرمانشاه و از شرق به همدان و زنجان و غرب به کشور عراق محدود است. شهرستان‌های استان کردستان عبارتند از: سنندج، سقز، مریوان، بانه، قروه، کامیاران، بیجار، دیواندره، دهگلان و سروآباد.

استان کردستان یکی از استان‌های معدنی کشور با ذخایر بالا می‌باشد. به نقل از مدیر مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی سنندج، در این استان در مجموع ۴۰۰ پروانه بهره‌برداری در حوزه مواد معدنی فلزی، سنگ تزئینی، سیلیس، فلدسپات، دولومیت، باریت سنگ معدن و مصالح ساختمانی صادر شده است. شرکت با م پوکه در شهرستان قروه قرار دارد پوکه مورد نیاز شما را به هر شهری که هستید ارسال می کند یعنی میت وانید پوکه معدنی را در شهر خود تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *