پوکه ماسه ای یکی دیگر از انواع پوکه معدنی قروه است. اندازه پوکه ماسه ای بین ۱ تا ۵ میلیمتر می باشد . وزن هر متر مکعب پوکه ماسه ای قروه بین ۸۰۰ الی ۹۰۰ کیلوگرم می باشد. این در حالی است که وزن هر متر مکعب  پوکه ماسه ای معمولی تقریبا ۹۰۰ الی ۱۰۰۰ کیلوگرم است که این اختلاف وزن نشان از کیفیت بالای پوکه ماسه ای قروه دارد. در کل انواع مختلف پوکه معدنی قروه در حجم مشخص ، مثلا یک متر مکعب از پوکه سایر مناطق بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم سبکتر است . سبکی و درجه سختی بالا دو ویژگی برتر پوکه قروه است که آن را به بهترین پوکه کشور تبدیل کرده است .

پوکه ماسه ای

موارد مصرف پوکه ماسه ای قروه

برای تولید بلوک های سقفی و دیواری و برای ساخت بتن سبک و پر کردن سطح لوله ها از پوکه ماسه ای استفاده می شود که به طور چشمگیری وزن محصول ساخته شده را کاهش می دهد. با استفاده از پوکه ماسه ای در تولید انواع بلوک با توجه به اینکه حجم معینی از بلوک را پوکه معدنی تشکیل می دهد در نتیجه محصول ساخته شده وزن پایینی دارد . از طرفی چون پوکه معدنی دارای درجه سختی بالایی است و مقاومت بسیار بالایی دارد ؛ بلوک ساخته شده بسیار محکم و مقاوم خواهد یود .  موارد مصرف پوکه ماسه ای قروه

استفاده از پوکه معدنی

انواع مختلف پوکه معدنی در ساخت و سازها مورد استفاده قرار می گیرد . هرکدام از انواع آن دارای خاصیت معین و مربوط به خود است که این امر باعث می شود هر نوع پوکه در مکان خاصی و در مورد معینی استفاده شود . مثلا برای پشت بام می توان از پوکه بادامیو یا فندوقی استفاده کرد ، این که از کدام نوع استفاده شود بسته به نوع ساختمان و نظر معمار متفاوت است و در مکان های مختلف با هم متفاوت است .

بیشتر بخوانید: پوکه معدنی قروه چیست؟

همانطور که از مزایای پوکه معدنی قروه گفتیم این نکته را نیز باید اظافه کنیم که پوکه قروه علاوه بر ویژگی های خاصش دارای قیمت بسیار مناسبی است . بطوری که خرید آن در نقاط دور دست ایران هم مقرون به صرفه خواهد بود. به همین دلیل است که پوکه قروه به اقصی نقاط ایران ارسال می شود و مشتریان نیز از محصول دریافتی رضایت کامل را دارند.

موارد استفاده از پوکه ماسه ای

پوکه ماسه ای یک بستر طبیعی همه کاره است که هم فوق‌العاده سبک و هم رنگ روشن دارد. پایه ایده آل “از طریق درجه بندی” برای تصویربرداری از محصول، سطح بندی سیارات علمی تخیلی و فانتزی و کمپوست های گیاهی.

 شن و ماسه پوکه ریز وزیکولار طبیعی (حبابی) با وزن بسیار سبک و عایق حرارتی است. هنگامی که در مخلوط کمپوست گنجانده می شود، ساختار لانه زنبوری باز پوکه باعث جذب رطوبت می شود که با خشک شدن کمپوست به آرامی آزاد می شود

حجم شن و ماسه پوکه به ترتیب یک چهارم وزن سنگدانه “عادی” است که حداکثر پوشش سطح را با حداقل تلاش برای قرار دادن برای صحنه‌سازی علمی تخیلی و سیاره‌ای فانتزی فراهم می‌کند.

این محصول حاوی ذرات گرد عمدتاً با ساختار لانه زنبوری خاکستری/سفید روشن است. این محصول به راحتی رنگ های مبتنی بر آب (اکریلیک)، اسپری و رنگ های روغنی را می پذیرد.

این محصول سطح انعکاس کم را برای کارهای عکاسی با ویژگی های خوب نگهداری اقلام تمیز فراهم می کند. با این حال، از ورود ذرات کوچک به تجهیزات مراقبت کنید.

این محصول به دلیل سبکی وزن به راحتی پاک می شود و نیازی به دور انداختن ندارد.

هنگامی که ماسه پوکه برای حداقل ۲۴ ساعت اشباع شود، احتمالاً ۳۰ درصد وزنی آب را جذب می کند.

چرا باید حتما در مناطق زلزله خیر از پوکه ماسه ای برای بتن استفاده کنیم

هدف بتن سبک پوکه اضافه کردن گرد و غبار معدن با جایگزینی جزئی ماسه برای کمال استحکام و به حداقل رساندن هزینه و زمان است. بتن با کارایی بالا را می‌توان به‌عنوان برند منحصربه‌فرد بتن توصیف کرد که با محدودیت‌های بازده و قابلیت اطمینان متمایز که معمولاً با استفاده از مواد سنتی و روش‌های اختلاط، قرار دادن و عمل‌آوری معمولی قادر به تخمین معمولی نیستند، برآورده می‌شود. بتن یکی از مصالح ساختمانی پرکاربرد است که به طور کلی خط منحنی نرخ عملکرد خطر وان حمام معمولی را نشان می دهد  بتن عمدتاً دارای مقاومت فشاری عالی است که با چندین کیفیت مانند مقاومت سایشی بالا، سختی، حداقل نفوذپذیری، دوام برتر، افزایش مقاومت اولیه بیشتر و کاهش هزینه در واحد بار تقویت می شود.سیمان پرتلند معمولی (OPC)، در واقع، یک ماده قابل توجه در ایجاد بتن است که به طور کلی به عنوان اتصال دهنده آن برای ترکیب تمام مواد جمع آوری شده عمل می کند. لازم به ذکر است که OPC همواره به سوزاندن مقدار زیادی سوخت و پوسیدگی سنگ آهک نیاز دارد در این راستا، بتن سبک به طور گسترده ای به جای بتن معمولی با توجه به تعداد زیادی از کیفیت های بهبود یافته استفاده می شود. فعلی ترین نقطه برتر بتن سبک وزن مرده ساختاری منحصر به فرد آن است. کاهش وزن مرده تا حد زیادی به کاهش هزینه های ساختمان کمک می کند. کاربردها عبارتند از: مدل های مقیاس:ماسه پوکه ما از این نظر منحصر به فرد است که “از طریق درجه بندی” دارد، یعنی دارای اندازه دانه در محدوده ۰٫۵ میلی متر تا ۲ میلی متر (۵۰۰ تا ۲۰۰۰ میکرون). استفاده از مقیاس پیشنهادی برای شن و ماسه پوکه.

گدازه شکسته

راه آهن، O یا ۱/۴ مقیاس، ۱:۴۸گدازه اسکری / سطح سنگیWarcraft Mini، ۲۸mm، ۱:۵۶گدازه اسکری / سطح سنگیایرفیکس، ۱:۷۲گدازه اسکری / سطح سنگیمدل راه آهن، HO، ۱:۸۷سطح ناهموار دیوراماهواپیما/کشتی ۱:۱۴۴بولدر ۲۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم

 

 
پوکه ماسه ای  هم استریل و هم PH خنثی است و آن را در هنگام کاشت بذر و قلمه به یک جزء کمپوست نگهدارنده رطوبت ایده آل تبدیل می کند. ساختار لانه زنبوری باز و چگالی کم آن تضمین می کند که سریعتر از سنگ ریزه های معمولی گرم می شود و همچنین عایق را به جوانه زدن و محافظت از نهال های آسیب پذیر کمک می کند.

هنگام کاشت ظروف شیشه‌ای باز و تراریوم‌های بسته به‌عنوان بستر شن نگهدارنده رطوبت و نرم‌کننده خاک استفاده کنید.
در پایه ویواریوم ها به جای مهره های پلاستیکی یا زیرلایه شن سنگین استفاده شود.

خرید پوکه معدنی ماسه ای

پوکه ماسه ای

هموطنان گرامی برای خرید پوکه معدنی و یا جهت مشاوره می توانید با شماره زیر تماس بگیرید :

۰۹۱۸۵۳۱۴۴۸۱   مهندس میثم معظمی

نحوه تحویل بار پوکه ماسه ای بعد خرید

بار شما را مستقیم از معادن شرکت بام پوکه بارگیری می شود و از طریق ماشین های مخصوص حوضه این کار بارگیری می شود و همون روز سفارش براتون ارسال می شود تا در سریع ترین زمان به دستتون برسد.