پوکه سیاه

با سلام خدمت تمامی عزیزان . در این نوشته در خدمت شما هستیم با معرفی پوکه سیاه . قبل از اینکه پوکه سیاه را تعریف کنیم و به این موضوع بپردازیم که این نوع پوکه در چه دسته ای قرار می گیرد ، باید انواع پوکه موجود در کشور را معرفی کنیم .

انواع پوکه معدنی موجود در ایران

در کشور ایران دو نوع پوکه معدنی استخراج می شود :

  1. پوکه سیاه
  2. پوکه سفید

پوکه سیاه

پوکه سیاه همان پوکه معدنی قروه است . این نوع پوکه همان طور که معلوم از به خاطر رنگ تیره اش به این نام نیز خوانده می شود . پوکه معدنی سیاه از معادن شهرستان قروه استخراج می شود . این نوع پوکه معدنی به خاطر وزن سبک و همچنین سختی بالا به انواع بهترین پوکه برای ساخت و ساز شناخته شده است .

lazy placeholder پوکه سیاهپوکه قروه از نظر رنگ ظاهری تیره است . از نظر جنس هم این پوکه از مواد مذاب آتش فشانی بوجود آمده است . چون این نوع پوکه در دمای بالا و تحت فشار شدید تولید شده است دارای درجه سختی بالایی است . این ویژگی باعث می شود که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار باشد .

بغیر از سختی بالایی که این نوع پوکه دارد ، مهمترین ویژگی آن که این پوکه را به بهترین پوکه معدنی برای ساختمان سازی تبدیل کرده است ؛ وزن سبک آن است . پوکه قروه از نظر وزن در هر متر مکعب بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم از پوکه سایر مناطق سبکتر است .

البته کاربرد پوکه معدنی قروه تنها به ساختمان سازی ختم نمی شود . این نوع پوکه در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد که می تواندی  در اینجا موارد مختلف استفاده پوکه معدنی را مطالعه کنید .

پوکه سفید

lazy placeholder پوکه سیاه

پوکه سفید

پوکه سفید که به آن پوکه تبریز یا بستان آباد هم گفته می شود . این نوع پوکه از دامنه های کوه سهند استخراج می شود . پوکه سفید به دلیل اینکه ترکیبی از آهک را در خود دارد از مقاومت خوبی برخوردار نیست . به همین دلیل برای استفاده باید با پوکه سیاه مخلوط شود .

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09185314481
Call Now Button