سنگ پا نوعی پوکه معدنی است؟

آیا سنگ پا نوعی پوکه معدنی است؟

lazy placeholder سنگ پا نوعی پوکه معدنی است؟

سنگ پا نیز نوعی سنگ آتشفشانی می باشد که دز زمان سرد شدن گازی از آن خارج می شود که مجب می شود  سطح آن پر ازسوراخ شود . این سوراخ های سطحی باعث می شود که وسیله مناسبی برای سایندگی  . به همین دلیل از آن برای سایدن پاشنه پا به منظور زدودن  سلول های مرده کف پا استفاده می شود .

انواع سنگ پا

سنگ پا نیز همانند پوکه معدنی دارای دو نوع طبیعی و مصنوعی می باشد .

نوع طبیعی آن که همان سنگ آتشفشانی است ، که در مناطق آتشقشانی ایجاد می شود ؛ که بنا به تعریف پوکه معدنی  می توان گفت که سنگ پا نیز نوعی پوکه معدنی است .

سنگ پای مصنوعی از جنس پلاستیک ساخته می شود که برای ایجاد خاصیت سایندگی در آن سوراخ هایی ایجاد می شود . در استفاده سایندگی سنگ پای طبیعی و مصنوعی فرقی با هم ندارد بنابراین نوع مورد استفاده آن به انتخاب شخص بستگی دارد.

موارد استفاده سنگ پا

از زمان های گذشته پیشینیان از سنگ پا برای زدودن سلول های مرده از کف پا و ازبین بردن موهای زائد بدن ، شستشوی لباس ها و محیط و وسایل  جرم گرفته استفاده می کردند .

از بین بردن موهای زائد به وسیله سنگ پا :

۱-روی بدن در زیر دوش یا وان آب گرم بریزید تا خوب خیس بخورد .

۲-سنگ پا را بخیسانید و به آرامی و لطافت روی پوست بکشید .

۳-حرکت سنگ پا را روی موهای زائد به صورت دایره ای انجام دهید تا موهای زائد جدا شوند ، از آنجای که این عمل باعث می شود مو از ریشه کنده شود ممکن است با کمی احساس درد همراه باشد .

۴-در انتها بدن خود را با آب کاملا بشویید .

حتما به یاد داشته باشید که در پایان سنگ پا را نیز خوب بشویید ( اگر با فرچه شسته شود بهتر است ) .

مزایای طبی سنگ پا

۱-ضخیم شدن پوست کف پا در سنسن بالا امکان ترک خوردن کف پا را بالا می برد که ممکن است در این ترک ها باکتری هایی جمع شده و موجب عفونت و ایجاد درد شود . بنابراین در حمام زمانی که کف با خیس است بهتر است با سنگ پا این قسمت را سایید تا نرم شود که از ترک پا جلوگیری می کند .

۲-محل میخچه و یا پینه را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه با آب گرم خیس دهید و محل آن را با حرکات دایره ای خوب بسایید البته توجه داشته باشید که محل پینه یا میخچه را زیاد نسایید چون ممکن است باعث ایجاد زخم شود .

۳-ساییدن کف پا با سنگ پا باعث تنظیم انسولین خون می شود!
بله کسانی که دچار دیابت نوع ۲ هستند در صورتی که روزانه ۱۰ دقیقه کف پا را با این پوکه معدنی بسایند ؛ انسولین خونشان تنظیم می شود و دلیل آن ، این است که بیشترین مقدار هورمون انسولین در این قسمت است . همچنین در افراد دیابتی چون خون رسانی در کف پا درست انجام نمی شود احتمال ترک خوردن کف پای آنها بیشتر است ، بنابراین استفاده از آن برای این عزیزان توسیه می شود .

lazy placeholder سنگ پا نوعی پوکه معدنی است؟

مطالب مرتبط

09185314481
Call Now Button