بلوک های توخالی – همه آنچه شما باید بدانید. در صنعت ساختمان معمولاً در هر طبقه پرداخت می شود. بنابراین عقل ساختن “بالا آوردن پول است”. این بدان معنی است که فقط یک ساخت سریع و کارآمد درآمد خوبی را فراهم می کند. هرچه کف سریعتر ساخته شود ، شرکت ساختمانی زودتر پرداخت موقت بعدی را دریافت می کند. از این رو تقاضا برای بزرگترین تشکیلات سنگی ممکن دنبال می شود. به همین دلیل ، بلوک های توخالی قدرتمند اختراع شد. در این راهنما ، همه چیزهایی را که می توان در مورد این آجرهای کاربردی دانست ، بخوانید.

 

مانند یک بلوک توخالی واقعاً یک قطعه عالی است. طول بزرگترین آن نیم متر است و ۲۱ کیلوگرم وزن دارد. اما این فقط هنگامی که خشک است وزن می کند. از آنجا که بلوک های توخالی در فضای باز ذخیره می شوند ، معمولاً در لحظه دیواره سنگین ترند ، زیرا با آب خیس می شوند. تا حدی نیز این مورد لازم است ، زیرا روی پوسته خمپاره بسیار خشک فقط ضعیف می چسبد. در هر صورت برای برخورد با این اشکال باید قانون اساسی داشته باشید.

مزایا و معایب بلوک های توخالی

 

بلوک های توخالی برای ساخت سازه های عظیم پایدار ایده آل هستند. با این حال ، آنها برخی از معایب نیز دارند.

 

فواید معایب
 • ساخت سریع ساختمان
 • دیوارها بسیار آسان هستند
 • بسیار مقاوم در برابر فشار
 • تا حدی عایق حرارت
 • عایق صدا خوب
 • نیاز ملات کم
 • دقت ابعادی برای ساخت پی قابل قبول است
 • یک آغازگر خوب برای گچ
 • سازگار با محیط زیست
 • بازیافت خوب است
 • برای کار با اره سنگ خوب است
 • ادغام انعطاف پذیر با سایر اشکال سنگ
 • سنگهای بسیار سنگین
 • خطر آسیب به سلامتی
 • نمایشی را نشان نمی دهد
 • امروز از نظر حرارتی کافی نیست

 

انواع مختلف بلوک های توخالی

 

اصطلاح “بلوک توخالی” فقط به تقارن یا ساختار سنگ اشاره دارد. در مورد ماده آن چیزی نمی گوید. بلوک های توخالی را می توان از مواد مختلف ساخت. با این حال ، هر “سنگ توخالی” یک “بلوک توخالی” نیست. بسیار مهم است که بتوان بین نژادهای جداگانه تفاوت قائل شد به طوری که هیچ چیز در تقاضا مخلوط نشود.

یکی بین اینها تمیز می دهد:

 

سنگ با سوراخ بلند آجری است که از شن و ماسه آهکی یا خاک رس سوخته ساخته شده است. او سوراخ های زیادی دارد. با این حال ، از نظر اندازه با بلوک توخالی کلاسیک تفاوت دارد. High Hole Stones تقریباً در تمام اشکال سنگی موجود است. با این حال ، بلوک های توخالی فقط سنگهایی به ارتفاع ۲۴ سانتی متر دارند.

یک بلوک توخالی ساخته شده از خاک رس
سنگ پرکننده بتن قالب با خط دندانه دار موجود است. می توان آن را به یکدیگر وارد کرد و با پر کردن بتن ظرفیت حمل پایدار را بدست آورد. پرکننده های بتن از بتن ، چوب یا پلی استایرن ساخته می شوند. نوع اخیر در طول ۲۰ سال گذشته بسیار مورد توجه سازندگان خانه بوده است زیرا این محصول قادر به تولید مصالح ساختمانی تحمل بار و عایق بندی کامل به صورت یکجا بوده است. در همین حال ، کلیه مواد عایقی که از پلی استایرن استفاده می کنند از اهمیت فوق العاده ای برخوردار هستند. آنها در نقطه انجام آتش سوزی و به ویژه در نقطه دفع نقص های بسیار مهیب هستند که تمام مزایای ادعا شده در ساختمان دوباره بیش از لغو است.

بلوک توخالی

آجرهای توخالی یک سنگ مصنوعی به شکل باز است که از بتن ساخته شده است. این ماده عمدتا برای باغبانی یا ساختن دیوارهای حائل استفاده می شود. نام آجر توخالی دیگر “Betonschalungsstein” است. با این حال ، برای سازه های تحمل بار ، مانند پایه ها ، مناسب نیست ، زیرا قرار گرفتن تقویت کننده ها در آنها دشوار است.
بلوک توخالی

 

در اینجا هر آنچه را که باید درباره سنگ های قالب و کاربرد آنها بدانید پیدا خواهید کرد: سنگ های قالب

بلوک توخالی سنگی است که از مخلوط سیمان ساخته شده و اجازه داده می شود در قالب خنک شود. نام آن از طریق محفظه های توخالی موجود در آن است. ثابت بلوک توخالی به گونه ای طراحی شده است که ضخامت دیواره بین اتاق های توخالی برای مقاومت فشاری کافی در کاربردهای معمولی ساخت و ساز ساختمان کافی است. محفظه های توخالی کیسه های هوای عایق حرارتی نیز ایجاد می کنند. هدف این نیست که اتاق های توخالی را با بتن یا ملات پر کنید. بلوک های توخالی از بالا بسته می شوند تا در صورت گرفتگی هاون ، ملات به داخل محفظه ها نیفتد. سنگدانه های مناسب برای بلوک های توخالی ، شن ، شن ، ماسه ، پوکه یا پلاستیک هستند. هرچه سنگدانه سبک تر و متخلخل باشد ، عایق حرارتی سنگی بهتر است. هرچه وزن بیشتر باشد ، نیروی فشرده سازی فنی بیشتر می شود. بارزترین مشخصه بلوک توخالی حداقل ۲۴ سانتی متر ارتفاع دارد و در زیراندازها بسته می شود.

بلوک های جامد بسیار شبیه بلوک های توخالی در خارج هستند. به جای حفره های بزرگ ، این سنگ های بزرگ دارای محفظه هایی هستند که فقط شکاف هایی در داخل دارند. این شامل بتن سبک با سنگدانه های خاص متخلخل است. بلوک های جامد در مواردی که به مقادیر خوب عایق حرارتی ، مقاومت فشاری بالا و عایق صوتی خوب نیاز باشد ، استفاده می شوند.

پوکه یک سنگ طبیعی است که در مناطقی استخراج می شود که قبلاً آتشفشان زیادی داشته است. آنها سنگ آهک سفید هستند و به دلیل مسیر طولانی در هوا ساختار بسیار متخلخل به آنها داده شده است. آنها به قدری سبک هستند که در هنگام خشک شدن در آب شناور می شوند.

رس منبسط شده گلوله ای از خاک رس است که با فرایند محفظه مخصوص هوا شلیک می شود. عملکرد آنها مانند سنگ های پوکه است و عایق حرارتی خوبی را تضمین می کنند.

به خصوص بلوک های توخالی با کیفیت بالا دارای یک لایه عایق حرارتی اضافی در داخل کشور هستند. برای این منظور معمولاً از پشم سنگ یا پشم شیشه استفاده می شود. امروزه دیگر پانل های استیر فوم معروف نیستند. این ماده دارای رفتار آتش سوزی بسیار مشکل ساز است و از بین بردن خانه برای مشکلات اساسی را فراهم می کند.

ابعاد بلوک های توخالی

 

ابعاد بلوک های توخالی بر اساس بعد استاندارد بلوک ها است. اندازه اصلی آجر “هشتمین متر” است که ۱۲٫۵ سانتی متر است. این “فوگ پلاس” محسوب می شود. ارتفاع هشت متری آن از یک سنگ کاملاً ورزشی با عرض ۱۱٫۵ سانتی متر به علاوه یک اتصال ملات ۱ سانتی متری تشکیل شده است. این از هر جهت صادق است. کوچکترین اندازه کاملی که یک سنگ می تواند داشته باشد “مختصات نازک” است. ابعاد آن کوتاه DF است و ابعاد آن ۲۴٫۰ سانتی متر (طول) ۱۱ ۱۱٫۵ سانتی متر (عرض) ۵٫ ۵٫۲ سانتی متر (بلند) است. در اینجا می توانید هشتم متر را ببینید: یک سنگ DF 2 x 11.5 سانتی متر بعلاوه یک لولا ، دقیقاً هشتم مفصل عرض ۱ متر و عرض ۸ متر – یک ارتفاع منفرد. سایر قالب های سنگی به اختصار به مضرب DF تبدیل می شوند.

علاوه بر DF ، NF نیز وجود دارد که به معنای “قالب عادی” است. این یک آجر استاندارد معمولی با ابعاد ۲۴٫۰ سانتی متر x 11.5 سانتی متر x 7.1 سانتی متر است . قالب NF به خودی خود.

از آنجا که بلوک های توخالی عمدتا برای کارهای ساختمانی تحمل بار استفاده می شود ، حداقل ضخامت آنها ۲۴ سانتی متر است. با این حال ، بسته به بارهای استاتیکی محاسبه شده ای که باید رهگیری شوند ، اغلب از سنگهایی به ضخامت ۳۰ یا حتی ۳۶ سانتی متر استفاده می شود.

DIN V 18153 2003-10 ابعادی را توصیف می کند که یک بلوک توخالی باید داشته باشد. برخی از ابعاد برای انتخاب وجود دارد:

۱ از ۴

 ۱۰ بلوک توخالی DF
بلوک توخالی
بلوک توخالی ۱۲ DF
بلوک توخالی
بلوک توخالی ۱۶ DF
بلوک توخالی
بلوک توخالیبلوک توخالی ۲۰ DF
بلوک توخالی

 

اکنون می توانید بگویید که قالب های DF 10 یا ۱۲ DF می توانند با بسته بندی در سایت تولید شوند. متأسفانه این نادرست است ، زیرا سنگها معمولاً دارای یک زبان و شیار برای مفصل قنداق هستند. از لحاظ تئوری می توانید برگردید و زبان و شیار را ببینید. اما پس از آن باید به مفاصل باسن حمله کرد. علاوه بر این ، دیوارها در جهت چرخش کاملاً متناسب نیستند. بهتر است سنگ ها را با توجه به کاربرد سفارش دهید. نکته: این تقریباً گیج کننده فروشندگان مصالح ساختمانی است. بنابراین ، همیشه اطمینان حاصل کنید که: طرف بلند صاف است (شماره یک) ، و طرف فشار (شماره دو) دارای گیره های فرو رفته و زبان و شیار است.

 

مقادیر فنی بلوک های توخالی

 

مقادیر فنی بلوک های توخالی مقاومت فشاری و مقدار انتقال حرارت آنها است. هر دو نسبت به مواد کمتر به اندازه خود وابسته هستند.
ماده اصلی بلوک های توخالی موجود در بازار همان چیزی است که “بتن سبک” نامیده می شود. تفاوت آن با بتن سنگین معمولی است: تقریباً فقط برای بلوکهای توخالی ، فقط یک یا چند سنگدانه متخلخل استفاده می شود. اگرچه آجرهای سنگین بتونی نیز وجود دارد. با این حال ، اینها فقط در برنامه های بسیار خاص ، به عنوان مثال در ذخیره سازی امن استفاده می شوند.

بلوک های توخالی طبیعی:

مقدار U [W / m²] / عرض: ۰٫۳۰ / ۱۷٫۵ سانتی متر ۰٫۲۷ / ۲۴ سانتی متر ؛
مقاومت فشاری ۰٫۲۵ / ۳۰ یا ۳۶٫۵ سانتی متر [MN / m²]: ۰٫۵-۱

این مقادیر قبلاً پذیرفته شده امروز دیگر به روز نیستند. با این حال ، بلوک های توخالی سبک بتونی می توانند نیاز به عایق اضافی را کاهش دهند. هنگامی که همیشه عایق خارجی اعمال می شود: همیشه محاسبه دقیق را انجام دهید! خیلی کمک زیادی نمی کند ، اما همچنین می تواند منجر به مشکلاتی در اندازه بندی نادرست شود!

 قیمت بلوک های توخالی

 

قیمت بلوک های توخالی به طرز شگفت انگیزی پایین است. با کمتر از ۲ یورو ، فقط با یک حرکت می توان کارهای ساختمانی تا ۰٫۱۲ متر مربع را ایجاد کرد. با این حال ، همیشه باید در نظر داشت که فقط حالت بدن را می توان به دست آورد. دیواره بلوک های توخالی در نادر موارد باقی مانده و معمولاً گچ بری یا در غیر این صورت گچ کاری می شوند. هزینه این روکش باید در محاسبه هزینه های ساخت گنجانده شود.

نمونه های قیمت بلوک توخالی:

 

بلوک توخالی یک مصالح ساختمانی معمولی است که به صورت ایده آل از کارخانه یا از تجارت مصالح ساختمانی خریداری می شود. در فروشگاه های سخت افزار ، قیمت بلوک های توخالی بسیار بیشتر است ، معمولاً ۲ برابر بیشتر.

در هزینه های ساخت صرفه جویی کنید

 

… با بلوک های توخالی

هرچه تعداد سنگها بیشتر انتخاب شود ، مزایای آن نیز بیشتر خواهد بود. خودشه:

 

مذاکره دقیق با تامین کننده نیز مفید است. در اصل ، قیمت اجزا the هرچه بیشتر حذف شوند ، ارزان تر می شوند. با تغییر اندکی در ضخامت دیوار ، در شرایط خاص می توان از مزایای کمیت و قیمت مذاکره کرد. به عنوان مثال ، یک گاراژ مهم نیست که با ضخامت ۱۷٫۵ ، ۲۴ یا ۳۰ ساخته شده باشد. اگر با تغییر ضخامت دیوار حداقل قیمت در اینجا حاصل شود ، قالب دیگر می تواند برای این برنامه های غیر حیاتی مفید باشد.

بلوک توخالی ارزان تر از آجر است

 

برای سنگ های آجری با سوراخ های زیاد ، سنگ های کامپوزیتی هم اکنون موجود است. آنها از اتاقهای پشم شیشه یا پشم شیشه پر شده بودند و نوید عایق بندی بسیار خوبی را می دادند. با این حال ، لازم به ذکر است که این آجرهای دارای سوراخ های زیاد چندین برابر (تا ۶۰۰٪) از یک بلوک توخالی معمولی گران ترند. علاوه بر این ، پر از آجرهای پلی استایرن با سوراخ زیاد ، به خصوص هنگام جدا کردن مشکل ساز می شود. بنابراین ما همیشه محاسبه دقیق مصالح ساختمانی را برای تحمل دیوارها توصیه می کنیم. معمولاً یک دیوار بلوک توخالی ارزانترین راه حل است.

نکاتی برای خوانندگان سریع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *