بلوک سبک سیمانی چیست ؟ همانطور که در مقاله های قبلی گفته شد ، یکی از کاربردهای پوکه معدنی  استفاده از آن در ساخت بلوک سیمانی است . با استفاده از پوکه در بلوک سیمانی ، بلوک تولید شده سبک و مقاوم خواهد بود . بلوک سیمانی در اندازه ها و شکلهای منظم هندسی ( مکعب مستطیل ) تولید می شود .

برای آشنایی بیشتر با پوکه معدنی مقاله پوکه معدنی چیست را بخوانید.

بلوک سیمانی از مخلوط آب ، سیمان و  پوکه معدنی   تولید می شود . این مخلوط  در دستگاه های مخصوص تولید بلوک لرزانده و متراکم می شود تا بلوک سیمانی تولید شود . بلوک سیمانی در انواع توخالی و تو پر ساخته می شوند .مهمترین مزیت استفاده از بلوک سبک برای دیوارچینی ، کمک به سبک سازی ساختمان است .

 

آموزش دیوار چینی با بلوک سبک سیمانی ۱۴۰۲

دیواری که توسط بلوک سیمانی چیده می شود در گروه دیوارهای غیر باربر است . این جمله بدین معنی است که دیوار ساخته شده تنها باید وزن خودش را تحمل کند و وزن دیگری ( مثلا وزن سقف ) به روی آن نیست . دو مورد دیگر از مزایای دیوار بلوکی این است که ، این نوع دیوار عایق صدا و دما می باشد .

مزایای استفاده از بلوک

دیوار چینی با بلوک

کاربرد دیوار چینی با بلوک دیوار چینی با بلوک

دیوار چینی با بلوک

پوکه می تواند در ساختمانهای صنعت و ساختمانهای مسکونی مورد استفاده قرار گیرد. اکنون ، آنها مورد استقبال بیشتر و بیشتر مشتریان قرار می گیرند ، آنها به طور گسترده در پروژه های مختلف مانند تجاری ، انبار و راه آهن و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. این محصول از ویژگی های نصب مناسب ، دامنه کاربرد گسترده و دقت ساخت و ساز بالا برخوردار است. در همین حال ، این می تواند عملکرد استفاده از ساختمان را تا حد زیادی بهبود بخشد و هزینه ساخت و ساز را کاهش دهد. *راه آهن: تخته صوتی در امتداد راه آهن. ، سطح سقف و غیره هتل: دیوار پارتیشن ، دیوار بیرونی ، سطح سقف و غیره ، سطح سقف و غیره سطح سقف ، تخته کف ، تخته عایق و غیره. ساختمان مرتفع: دیوار پارتیشن ، دیوار بیرونی ، سطح سقف ، تخته کف ، تخته عایق و غیره. ویلا: دیوار پارتیشن ، دیوار بیرونی ، سطح سقف ، تخته کف ، تخته عایق و غیره. دیوارهای اکستمی ، فایروال ها ، سطوح سقف ، نرده ها و غیره. مرکز تدارکات ، ساختمان کارخانه و غیره:دیوارهای اکستمی ، فایروال ها ، سطوح سقف ، نرده ها و غیره.

آموزش دیوار چینی با بلوک سیمانی

در ابتدای کار قسمتی که قرار است بلوک بر روی آن قرار بگیرد باید توسط ملات سیمان صاف و تراز شود . این ملات بین ۲ تا ۳ سانتیمتر ضخامت دارد . بعد از تراز کردن سطح سیمان ، ردیف اول یا بقولی رج ول بلوک را روی سیمان تراز شده می گذاریم .قرار دادن بلوک ها باید به طوری باشد که قسمت بسته آن رو به بالا و قسمت باز آن رو به پایین باشد . بعد از اینکه رج اول کار گذاشته شد باید بلوک ها از نظر تراز بودن بررسی شوند . بعد از این مرحله بر روی سطح بلوک سیمانی به ضخامت ۱ سانتی متر و یا نصف آن ریخته شده و صاف می شود . حالا می توان ردیف دوم بلوک ها را چید .

آموزش دیوار چینی با بلوک سیمانی

تمامی مراحل تا اتمام کار به صورت متوالی تکرار می شود . باید بعد از کار گذاشتن بلوک های سبک هر رج تراز بودن افقی و عمودی دیوار کنترل شود .  همچنین رعایت درست اتصالات و بستها  در نقاطی که دو دیوار به هم می رسند بسیار مهم است .

اصول دیوار چینی با بلوک

دیوار چینی با بلوک یک روش محبوب در ساخت و ساز است و برای اجزای مختلف ساختمانی و حتی حیاط‌ها و باغ‌ها استفاده می‌شود. در اینجا اصول اصلی برای ساخت دیوار چینی با بلوک را بررسی می‌کنیم:

 1. برنامه‌ریزی و نقشه کشی:  قبل از هر چیزی، برای ساخت یک دیوار چینی با بلوک، باید یک برنامه و نقشه دقیق داشته باشید. این نقشه باید ابعاد دقیق، تراز و شیب دیوار را نشان دهد.

 2. محاسبه مواد: به دقت محاسبه کنید که چقدر بلوک، سیمان، شن و مصالح دیگر برای ساخت دیوار نیاز دارید. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا مواد را به میزان صحیحی خریداری کنید.

 3. آماده‌سازی محل: سطح محل برای ساخت دیوار باید صاف و تمیز باشد. اگر زمین ناصاف یا خاکی است، باید آن را با یک بولدوزر یا ابزارهای دیگر صاف کنید.

 4. استفاده از بلوکهای مقاوم: بلوکهای مقاوم و با کیفیت برای ساخت دیوار چینی انتخاب کنید. بلوک‌ها باید توانایی تحمل وزن و مقاومت در برابر عوامل جوی را داشته باشند.

 5. استفاده از سیمان با کیفیت: سیمان با کیفیت و درست به عنوان چسب بین بلوک‌ها استفاده شود. مطمئن شوید که از نسبت صحیح آب به سیمان استفاده کرده و آن را به‌درستی مخلوط کنید.

 6. استفاده از ابزارهای مناسب: از ابزارهای مناسب برای قرار دادن بلوک‌ها، ایجاد تراز، و ایجاد شیب مناسب در دیوار استفاده کنید.

 7. پیچ‌ها و مهره‌ها: پیچ‌ها و مهره‌ها برای تثبیت بلوک‌ها به یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. اطمینان حاصل کنید که از پیچ‌ها با مقاومت مناسب استفاده کنید.

 8. تراز دیوار: هنگام قرار دادن بلوک‌ها، تراز دیوار را به دقت ایجاد کنید تا دیوار شما صاف و زیبا باشد.

 9. جوشاندن لبه‌ها: لبه‌های دیوار را جوش کنید تا یک سطح یکنواخت و جذاب به دست آید.

 10. نگهداری و پایش: پس از ساخت دیوار، به نگهداری و پایش دقیق از آن اهمیت دهید تا مطمئن شوید که دیوار به درستی و با ثبات باقی مانده است.

با رعایت این اصول، می‌توانید یک دیوار چینی با بلوک مستحکم و جذاب بسازید.

نکات مهم در دیوار چینی با بلوک

 1. تراز چیده شدن بلوک ها در دیوار چینی بسیار مهم است .
 2. بعد اینکه بلوک کارشد و ملات آن کمی سفت شد دیگر نباید آن را تکان داد .
 3. قبل از اینکه بلوک را برای دیوارچینی استفاده کنیم باید آن را خیس کنیم . با اینکار بلوک دیگر آب ملات را جذب خود نمی کند .

نکات مهم

برای مشاوره و خرید بهترین بلوک ساختمانی می توانید با شماره مشاوران بام پوکه تماس حاصل بفرمایین: ۰۹۱۸۵۳۱۴۴۸۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *